Siit leiate mõned stiilinäited harjutustest ja ülesannetest, mida lapsed eelkoolis ja laagris mõnuga teevad. Kasutage neid ka pere- ja sõpraderingis, harjutage fantaasialendu ja lugemis-kirjutamisoskust. Mõne aja tagant vahetame tekste, nii et külastage meid jälle!

1. Täida lüngad erinevate omadussõnadega.

… mehed jooksid … metsa poole. Neil olid seljas … riided. Nende näod olid … . Neil oli kaasas kõik, mida nad vajasid. Nad pidid tegema midagi … . See oli päris … ! Mets tundus … ja taevas muutus … . Kuid mehed jooksid … edasi ja kadusid peagi … puude vahele.

2. Täida lüngad sobivate tegusõnadega.

Üks üksik pilv … taevas. Ta oli juba mitu tundi seal …, kuid polnud veel kedagi … . Jube igav on üksi pikalt …, kellegagi pole … ega … . Pilv … all maa peal inimesi ja …, et läheks nendega … . Nii ta siis võttiski ennast kokku ning … maale, sest see on ainus viis, kuidas ta taevast alla saab. Kõikjale … loigud, inimesed … pahaselt vihmavarjud või … majja. Keegi neist ei tahtnud pilvega … . Siiski leidus lapsi, kellele … vihm ja loigud, nad … kähku kummikud jalga ja … õue vihmaga … . Pilvel oli väga hea meel!

3. Kuula hoolega, pärast vasta küsimustele. Joonista, vooli või kleebi tegelane jutust.

4 harja

Vannitoas elab neli harja: juuksehari, hambahari, põrandahari ja potihari. Enne oli neid 5, aga riidehari kolis teise tuppa, kui tema asemele toodi kleepuv riidepuhastusrull. Igatahes need neli harja olid päris head sõbrad. Mõnikord nad tülitsesid ka natuke, aga see tegi nende elu ainult huvitavamaks. Hambahari ja potihari olid ainult vannitoas, aga põrandahari käis terves majas ringi ning juukseharja võeti mõnikord lausa reisile kaasa. Siis oli mida kuulata ja arutada, sest ega siin vannitoas eriti midagi ei toimunud. Põnevaimad hetked olid need, kui pereliige peegli ees endaga rääkima hakkas, sest mõnikord oli harjadel raske selle peale mitte naerma hakata. Hambaharja jaoks oli põnev ka see, kui ilmus uus hambapasta või kui väikesel Oliveril tuli uus hammas suhu. Juuksehari oli ema oma ja tema elus töö mõttes erilisi muutusi ei toimunud, seetõttu oli ta väga õnnelik, kui majast välja sai. Põrandaharja töö oli enamasti samuti sama, aga vahel sattus sekka ka suuremat koristamist, siis oli, millest rääkida. Potihari ei tahtnud enda tööst üldse rääkida, ta pigem kuulas teisi ja unistas kaasa, kuidas oleks hoopis kellegi juukseid siluda või hambaid puhastada. Mis teha, igaühel on oma ülesanne siin elus ning potihari on täpselt sama vajalik kui kõik teised harjad.

4. Sõnakett. Mäng sobib ka ühele nuputajale.

1. mängija paneb kirja (soovituslikult 4-tähelise) sõna, järgmine mängija ütleb või kirjutab järgmise sõna muutes eelmises sõnas ära vaid 1 tähe. Sõnad ei tohi korduda! Kui jõuate sõnani, kus reeglit rikkumata edasi pole võimalik minna, võite alustada uut mängu järgmise sõnaga.

Näiteks: NALI, NELI, NELK, KELK, KALK, SALK, SILK jne.

Tegu on MTÜ Väike Tõru ja õpetaja Lauri eelkooli originaaltekstide ja -harjutustega. Kui soovid siit midagi kasutada raha teenimise eesmärgil, palun võta meiega enne ühendust. Üheskoos saame veel vägevamaid tegusid korda saata!